Siemens iQ300 LU29251 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Siemens iQ300 LU29251 (80 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Denna manual har varit användbar för 20 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
7.4 MB
Antal sidor
80
Nedladdningar
372
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Siemens |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | iQ300 LU29251 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 9700 g |
| Bredd: | 898 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 120 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 96.8 kWh |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Motoreffekt: | 160 W |
| Belysningsstyrka: | 381 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 48 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Modell: | Inbyggd under |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 69 dB |
| Lampor: | 2.1 W |
| Ansluten effekt: | 164 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 360 m³/h |
| Evakueringsanslutning diameter: | 120 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 70 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | E |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Belysningsposition: | Bak |
ventilationskåpa Siemens Manualer
31 Mars 2026
31 Mars 2026
25 Mars 2026
25 Mars 2026
24 Mars 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026