Smeg C7280NEP Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg C7280NEP (20 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg C7280NEP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

C7280NEP
User Manual
EN
Fridge
Freezer
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | C7280NEP |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Nee |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | - mm |
| Nettoskatt: | 140 W |
| Årlig energiförbrukning: | 297 kWh |
| Ljudnivå: | 60 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | D |
| Årlig-energiförbrukning: | - kWu |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Maximal utsugskapacitet: | 391 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Afvoerend/recirculerend |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | Halogeen |
| Soort vetfilter: | Aluminium |
| Höjd (min): | 630 mm |
| Höjd (max): | 1020 mm |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 22 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 263 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 63 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | 280 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 200 l |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg C7280NEP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026