Smeg CPF9GMYW1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CPF9GMYW1 (46 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg CPF9GMYW1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/46

IT
WARRANTY
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTÍA
GARANTIA
GUARANTEE
GARANTI
GARANTI
NOELSV
GWARANCJA
ENEN
FRFR
DE
BE-FR
NL
BE-NL
ESDE
PTNL
SVES
PT
ELPL
ZA
GARANZIA
DA
TAKUU
GARANTI
FI
NO
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CPF9GMYW1 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 460 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 9 |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 6 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.21 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 95.1 |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Självrengörande: | Ja |
| Diameter: | 68 mm |
| Brännvidd: | 18 - 200 mm |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Bildstabilisator: | Ja |
| Linsstruktur (element/grupper): | 17/13 |
| Längd: | 96.7 mm |
| Användarvänlig: | Ja |
| Närmaste fokusavstånd: | 0.5 m |
| Maximalt antal bländare: | 22 |
| Minsta bländartal: | 3.5 |
| Filterstorlek: | 62 mm |
| Komponent för: | SLR |
| Programmerbar ugn: | Ja |
| Betraktningsvinkellins, diagonal: | 75.52 - 7.98 ° |
| Antal bländarblad: | 7 |
| Produktens färg: | Gul |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 90500 g |
| Ugnens bruttokapacitet: | 129 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 724 x 418 x 371 mm |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 14 A |
| Tittfönster: | Ja |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Central bak |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 4200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1800 W |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.98 kWh |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 12500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1800 W |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Klar larm: | Ja |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Placering av platta/tillagningsyta 6: | Höger bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 6: | gas |
| Effekt på platta/tillagningsyta 6: | 3000 W |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 3.53 MJ |
| Gastyp: | Naturgas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CPF9GMYW1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026