Smeg CS120-7 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg CS120-7 (50 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
50
Nedladdningar
724
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CS120-7 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 1200 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 895 mm |
| Grill: | Ja |
| Energiförbrukning: | 1.13 kWh |
| Typ av klocka: | Mekanisk |
| Rotisserie: | Ja |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Naturgas |
| Antal ugnar: | 2 |
| Antal automatiska program: | 13 |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Effekt: | 12300 W |
| Ugnens bruttokapacitet: | 70 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12300 W |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Displaytyp: | Ja |
| Grill styrka: | 2800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 6 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 140 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 260 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 240 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 260 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1600 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 105 l |
| Totalt ugn: | 6800 W |
| Ugnström: | - W |
| Normalkokning: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 35 l |
| Ugn 2, grill: | Ja |
| Inkluderad ugn: | Ja |
| Hob ingår: | Ja |
| Ugn 2, termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Antal ugnsnät: | 1 |
| Ugn 2, rotisserie: | Ja |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026