Smeg CS19ID-7 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg CS19ID-7 (46 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg CS19ID-7 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/46

49
Contents
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice, the description
of the controlsand thecorrect procedures for cleaningand maintenance of
the appliance.
INSTRUCTIONS FORTHEINSTALLER:these areintended forthe qualified
technician who must installthe appliance, setit functioning and carry out
an inspection test.
Further information aboutthe products can be found atwww.smeg.com
@
1.INSTRUCTIONSFORUSE ..............................................................50
2.SAFETYPRECAUTIONS .................................................................52
3.ENVIRONMENTALCARE ................................................................54
4.GETTOKNOWYOURAPPLIANCE ................................................55
5.AVAILABLEACCESSORIES............................................................ 58
6.USING THECOOKING HOB............................................................62
7.USINGTHEOVEN ........................................................................... 68
8.OVENFUNCTIONS ..........................................................................74
9.CLEANINGANDMAINTENANCE ....................................................82
10.EXTRAORDINARYMAINTENANCE ................................................88
11.INSTALLINGTHEAPPLIANCE........................................................ 90
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | CS19ID-7 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 895 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 10 |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Ugnens bruttokapacitet: | 70 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12600 W |
| Material, hölje: | Glass, Stainless steel |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 2800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 260 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 210 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2500 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3200 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 70 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Ugnström: | 3000 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Inkluderad ugn: | Ja |
| Hob ingår: | Ja |
| Konvektor: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg CS19ID-7 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026