Smeg FA120ES Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FA120ES (27 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg FA120ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/27

en
it
Instruction Manual
Manuale di istruzioni
Manual de instrucciones
es
ar
FA 120 A
FA 120 AS
FA 120 AP
FA 120 APS
FA 120 ES
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FA120ES |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 31500 g |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 139 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.93 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 2 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Produktens färg: | Silver |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 10 h |
| Djup med öppen dörr: | 1119 mm |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Material, hölje: | Metall |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Underbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Total kapacitet netto: | 114 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 36 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 2 |
| Superkylningsfunktion: | Nej |
| Ansluten effekt: | 70 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 13 l |
| Total kapacitet, brutto: | 121 l |
| Kylkapacitet netto: | 101 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 972 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FA120ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026