Smeg FA350XS1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FA350XS1 (64 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg FA350XS1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FA350XS1 |
| Enhetsplacering: | Onderbouw |
| Typ av operation: | Touch |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 44000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 805 mm |
| Nettoskatt: | 2100 W |
| Antal platsinställningar: | 13 couverts |
| Dörrfärg: | Wit |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Cykelns längd: | 250 min |
| Ljudnivå: | 46 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | E |
| Förpackningens vikt: | 51000 g |
| Förpackningens bredd: | 670 mm |
| Djuppackning: | 700 mm |
| Förpackningshöjd: | 960 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Lämplig för paneljustering: | Nee |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| Flaskställ: | Ja |
| Vattenförbrukning per cykel: | 12 l |
| Nuvarande: | 16 A |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 93 kWu |
| Termostat: | Ja |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Zwart |
| Typ av bästa fack: | Mand |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Tvättprogram: | Eco, Glass/delicate, Hygiene, Intensive, Pre-rinse, Quick |
| Avloppsslangens längd: | 1.5 m |
| Vattentillförselslangens längd: | 1.5 m |
| Automatisk dörröppning: | Ja |
| Temperatur (max): | 75 °C |
| Korgar justerbar placering: | Bovenste |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Formfaktor: | Upprätt |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Total kapacitet netto: | - l |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | - l |
| Fryskapacitet brutto: | 71 l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 330 l |
| Kylkapacitet brutto: | 219 l |
| Kylkapacitet netto: | - l |
| Porttyp: | Dubbel |
| Anti-bakteriell funktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FA350XS1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026