Smeg FAB30RCR5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB30RCR5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB30RCR5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB30RCR5 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 3700 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 728 mm |
| Höjd: | 1720 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 156 kWh |
| Sladdlängd: | 1.35 m |
| Förpackningens bredd: | 685 mm |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| AC-adapterfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterns inspänning: | 100 - 110 V |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| Plug and play: | Ja |
| Signal-brusförhållande: | -65 dB |
| Produktmått (B x H x D): | 415 x 112 x 335 mm |
| Strömförbrukning (typiskt): | 2 W |
| Inkluderar dammskydd: | Ja |
| Skivbords diameter: | 300 mm |
| Produktstorlek när den är öppen: | 415 x 390 x 365 mm |
| Svängbordsvikt: | 800 g |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 92400 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 30 h |
| Djup med öppen dörr: | 768 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 0.8 A |
| Total kapacitet netto: | 294 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | ST-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 72 l |
| Kylmediets vikt: | 70 g |
| Total kapacitet, brutto: | 298 l |
| Kylkapacitet netto: | 222 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 90 ° |
| Bredd med öppen dörr: | 1197 mm |
| Justering av fötter: | 15 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 193 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB30RCR5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026