Smeg FAB30RRD5 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB30RRD5 (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB30RRD5 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB30RRD5 |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Rotary, Touch |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 80000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 156 kWh |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Sladdlängd: | 1.35 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Ja |
| Förpackningens vikt: | 82000 g |
| Förpackningens bredd: | 666 mm |
| Djuppackning: | 736 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Temperaturlarm: | Nej |
| Flaskställ: | Ja |
| Tvätt energiförbrukning: | - kWu |
| Var klass: | A |
| Årlig tvättenergiförbrukning: | 130 kWu |
| Centrifuger läkemedelsklass: | A |
| Ljudnivå (tvätt): | 49 dB |
| Övervakning av lödderskum: | Ja |
| Obalans kontrollsystem: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Nej |
| Lägg till klädfunktion (paus): | Ja |
| Ljudnivå under centrifugering: | 73 dB |
| Årlig tvättvattenförbrukning: | 9400 l |
| Restfuktprocent: | 44 procent |
| Cykelns längd (snabbtvättprogram): | 15 min |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Djup utan handtag: | 728 mm |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Type beeldscherm: | LED |
| Wasprogramma's: | Cotton, Hand/wool, Intensive/outdoor, Quick, Steam, Synthetics, Spin/drain |
| Produktens färg: | Röd |
| Låddjup: | 860 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 92400 g |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 30 h |
| Djup med öppen dörr: | 1197 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 294 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 72 l |
| Total kapacitet, brutto: | 298 l |
| Kylkapacitet netto: | 222 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 926 mm |
| Frostfri (frys): | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB30RRD5 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026