Smeg FAB5RCR3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FAB5RCR3 (12 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg FAB5RCR3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Inhoudsopgave
35
1.WAARSCHUWINGEN VOOR DE VEILIGHEID .................................................................... 36
2.GEBRUIK WAARVOOR HET APPARAAT IS BESTEMD ..................................................... 37
3.INSTALLATIE EN AANSLUITING ......................................................................................... 38
3.1Keuze van de plek en ventilatie .................................................................................................................... 38
3.2Plaatsing en waterpas zetten van het apparaat ............................................................................................ 39
3.3Elektrische aansluiting .................................................................................................................................. 39
4.BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT ................................................................................. 40
4.1 Rekken.......................................................................................................................................................... 40
4.2 40Bovenste deurbak en flessenrek...................................................................................................................
4.3 Ventilatieopeningen41 ......................................................................................................................................
5.WERKWIJZEN ...................................................................................................................... 41
6.ONDERHOUD EN REINIGEN ............................................................................................... 44
6.1Reinigen van het apparaat ............................................................................................................................ 44
6.2Het apparaat uitschakelen ............................................................................................................................ 44
6.3Praktische wenken om energie te besparen ................................................................................................. 44
7.LEIDRAAD VOOR HET OPSPOREN VAN DE PROBLEMEN .............................................. 45
AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER:
deze bevatten advies voor het gebruik, de beschrijving van
de bedieningen en de correcte handelingen van de reiniging en het onderhoud van het toestel.
AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATEUR: deze zijn bestemd voor de gekwalificeerde technicus
die de installatie, de indienststelling en de keuring van het toestel moet uitvoeren.
Meer productinformatie is beschikbaar op www.smeg.com
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FAB5RCR3 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 400 mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | 740 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 61 kWh |
| Flaskställ: | Ja |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 1 |
| Ansluten effekt: | 60 W |
| Kylkapacitet netto: | 34 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Positionering på marknaden: | Minibar |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FAB5RCR3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026