Smeg FC182PBNEM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC182PBNEM (31 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC182PBNEM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/31

No-Frost Combi Refrigerator
Fridge - Freezer
User manual
No-Frost Kühl-/Gefrierkombination
Betriebsanleitung
Combine Froid Ventile
CongelateurRéfrigérateur -
Guide d’utilisation
No-Frost Combi Frigorifero
Frigo - Congelatore
Istruzioni per l'uso
FC182PBNEM
FC182PMNEM
FC182PXNEM
No-Frost Combi Koelkas
Koelkast - Diepvriezer
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC182PBNEM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 650 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 5 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Antibakteriellt fack: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1210 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Metall |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Ström: | 0.74 A |
| Total kapacitet netto: | 324 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 166 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet brutto: | 237 l |
| Kylkapacitet netto: | 230 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 993 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC182PBNEM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026