Smeg FC182PMN Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC182PMN (1 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC182PMN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC182PMN |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 679.7 mm |
| Höjd: | 1860 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 263 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 12 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Guld |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1711 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 0.74 A |
| Total kapacitet netto: | 324 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 166 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Total kapacitet, brutto: | 341 l |
| Kylkapacitet brutto: | 237 l |
| Kylkapacitet netto: | 230 l |
| Bredd med öppen dörr: | 790 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC182PMN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026