Smeg FC23MXNUE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FC23MXNUE (45 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FC23MXNUE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/45

EN ELECTRONIC NO FROST
COMBI REFRIGERATOR
Freezer - Fridge
User manual
DE ELEKTRONISCHE NO-FROST
Kühl-Gefrierkombi
Bedienungsanleitung
FR RÉFRIGÉRATEUR À DEUX PORTES
Congélateur – Réfrigérateur
Manuel d’utilisation
IT FRIGORIFERO COMBINATO
NO FROST
Congelatore - Frigorifero
Manuale per l’utente
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FC23MXNUE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 693 mm |
| Höjd: | 2010 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 182 kWh |
| Sladdlängd: | 2.1 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Fryskapacitet: | 12 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylmedium: | R600a |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Kylsystem: | Ventilerad |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1210 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Ström: | 0.74 A |
| Total kapacitet netto: | 360 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 2 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Ansluten effekt: | 166 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylmediets vikt: | 42 g |
| Total kapacitet, brutto: | 379 l |
| Kylkapacitet brutto: | 275 l |
| Kylkapacitet netto: | 244 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Bredd med öppen dörr: | 993 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 22 l |
| Antal löstagbara hyllor: | 2 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FC23MXNUE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026