Smeg FQ55FNDF Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ55FNDF (33 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ55FNDF eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ55FNDF |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 124000 g |
| Bredd: | 840 mm |
| Djup: | 745 mm |
| Höjd: | 1825 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 378 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 907 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 10.7 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Kylsystem: | Dynamisk (fläktassisterad) |
| Djup utan handtag: | 700 mm |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LED |
| Låddjup: | 817 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 135000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1072 mm |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | F |
| Material, hölje: | Metall |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 539 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 160 W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 152 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 605 l |
| Kylkapacitet netto: | 387 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Vattenberedare: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 1512 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Iskrossning: | Nej |
| Displayens placering: | På dörren |
| Isdispenser: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Door-in-door-funktion: | Nej |
| Antal dörrar, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ55FNDF ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026