Smeg FQ55FXDF Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ55FXDF (32 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ55FXDF eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ55FXDF |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 117000 g |
| Bredd: | 840 mm |
| Djup: | 745 mm |
| Höjd: | 1825 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 378 kWh |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 907 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 10.7 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Wi-Fi: | Nej |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Djup utan handtag: | 700 mm |
| Thermal Design Power (TDP): | 180 W |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Färgen på produkten: | Negru |
| Lățime: | 125 milimetri |
| Adâncime: | 75 milimetri |
| Înălţime: | 145 milimetri |
| Greutate: | 596 g |
| Låddjup: | 817 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 128000 g |
| Greutatea pachetului: | 906 g |
| Material.: | Aluminium, Copper, Plastic |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 18 h |
| Djup med öppen dörr: | 1072 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | F |
| Lämplig-plats: | Procesor |
| Processorkompatibilitet: | AMD A, AMD Athlon, AMD Ryzen, Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
| Fläktdiameter: | 120 milimetri |
| Tipul: | Ventilator |
| Maximalt-luftflöde: | 58 cfm |
| Rotationshastighet-(min): | 800 RPM |
| Rotationshastighet-(max): | 1800 RPM |
| Bush typ: | Rulment Dinamic Fluid (FDB) |
| Stöd pulsbreddsmodulering (PWM): | Da |
| Ljusfärg: | Blue, Green, Red |
| LED iluminare: | Da |
| Antal-fans: | 1 ventilator(ventilatoare) |
| Conector ventilator: | 3-pin + 4-pin |
| Certificare: | CE |
| Fläktmått (B x H x H): | 120 x 25 x 120 milimetri |
| Volt nominell: | 12 V |
| Märkström: | 0.4 A |
| Maximal ström: | 0.62 A |
| Voltaj: | 10.8 - 13.2 V |
| Startspänning: | 5 V |
| Volt nominell fläkt: | 0.22 V |
| Kit de montare: | Da |
| Tip ambalaj: | Cutie |
| Harmoniserade systemets (HS)-kod: | 84733080 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 539 l |
| Bulleremission, klass: | B |
| Ljudnivå Lc IEC: | 35 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Ansluten effekt: | 160 W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 152 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 387 l |
| Vattenberedare: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 1512 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Iskrossning: | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Nej |
| Displayens placering: | På dörren |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Antal dörrar, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ55FXDF ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026