Smeg FQ55FXE1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ55FXE1 (1 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ55FXE1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

FQ55FXE1
A
+
456
15242
1060
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ55FXE1 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 840 mm |
| Djup: | 745 mm |
| Höjd: | 1825 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 456 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 10 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Djup utan handtag: | 700 mm |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 22 h |
| Djup med öppen dörr: | 1072 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Total kapacitet netto: | 539 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 152 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 605 l |
| Kylkapacitet netto: | 387 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 1326 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 31 l |
| Iskrossning: | Nej |
| Antal dörrar, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ55FXE1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026