Smeg FQ60NPE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ60NPE (25 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ60NPE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ60NPE |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Crème |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 280 mm |
| Djup: | 200 mm |
| Höjd: | 205 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 455 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 13 kg/24h |
| Husmaterial: | Roestvrijstaal |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Avtagbar bricka: | Ja |
| Djup utan handtag: | 720 mm |
| Antal temperaturinställningar: | 3 |
| Skålmaterial: | Keramisch |
| Recept bok: | Ja |
| Innehåll: | 1.5 l |
| Lockmaterial: | Glas |
| Non-stick beläggning: | Ja |
| Strömindikatorlampa: | Ja |
| Antal personer: | 2 persoon/personen |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Strömförbrukning (typiskt): | 120 W |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Total kapacitet netto: | 541 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Äggfack: | Ja |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Frys - Antal hyllor: | 6 |
| Fryskapacitet netto.: | 157 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 610 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 357 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Iskrossning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ60NPE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026