Smeg FQ60X2PE1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg FQ60X2PE1 (2 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg FQ60X2PE1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Product Information Sheet
COMMISSION DELEGATED REGULATION (EU) 2019/2016
Название или торговая марка поставщика::SMEG
Адрес поставщика:Via Leonardo da Vinci, 4 42016 Guastalla (RE) - Italy
Model identifier: FQ60X2PE1
Type of refrigerating appliance:
—:—Тип дизайна:Отдельностоящий
—:——:—
General product parameters:
ParameterValueParameterValue
Overall dimensions
(millimetre)
Высота1820
——
Ширина908
Глубина изделия
(мм)
788
————
Уровень воздушного акустического шума (дБ
(А) на 1 пВт)
43——
————
————
—:—
Compartment Parameters:
Compartment type
Compartment parameters and values
Compartment volume
(dm3 or l)
Recommended
temperature setting
for optimised food
storage (°C) These
settings shall not
contradict the storage
conditions set out in
Annex IV, Table 3
Freezing
capacity(kg/24 h)
Defrosting
type(auto - defrost
= A, manual defrost
= M)
PantryНет————
Wine storageНет————
CellarНет————
Fresh foodНет————
ChillНет————
0-star or ice- makingНет————
1-starНет————
2-starНет————
3-starНет————
4-starНет————
2-star sectionНет————
Variable temperature
compartment
Нет————
For 4-star compartments
—:—
For wine storage appliances
Page 1 / 2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FQ60X2PE1 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 908 mm |
| Djup: | 681 mm |
| Höjd: | 1820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 364 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Antibakteriell beläggning: | Ja |
| Djup utan handtag: | 788 mm |
| Produktdesign: | Franska dörrar |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Djup med öppen dörr: | 1121.2 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Ström: | 0.8 A |
| Total kapacitet netto: | 541 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 6 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 200 W |
| Frys - Antal hyllor: | 5 |
| Fryskapacitet netto.: | 165 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 626 l |
| Kylkapacitet netto: | 346 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Bredd med öppen dörr: | 1563.5 mm |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Färskzon-fack nettokapacitet: | 30 l |
| Iskrossning: | Nej |
| Innerbelysning, frys: | Ja |
| Antal dörrar, frys: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg FQ60X2PE1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026