Smeg HOBD472D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg HOBD472D (19 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg HOBD472D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/19

IT
LIBRETTO DI USO
EN
USER MANUAL
FR
MANUEL D’UTILISATION
DE
GEBRAUCHSANLEITUNG
NL
GEBRUIKSAANWIJZING
ES
MANUAL DE USO
PT
LIVRO DE INSTRUÇÕES PARA UTILIZAÇÃO
RU
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
HOBD472D
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | HOBD472D |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 23000 g |
| Bredd: | 830 mm |
| Djup: | 520 mm |
| Höjd: | 230 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 1020 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Nej |
| Snabbstart: | Ja |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Scrollbar |
| Låddjup: | 760 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 31090 g |
| Fettfilter typ: | Rostfritt stål/kol |
| AC-inspänning: | 220 - 415 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 11 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 32 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 65 dB |
| Installationsfack, bredd: | 766 mm |
| Installationsfack, djup: | 483 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Framsida |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 700 m³/h |
| Kokzon 1, storlek (B x D): | 190 x 210 mm |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 3000 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7620 W |
| Installation fack djup (min): | 482 mm |
| Installation fack djup (max): | 483 mm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 8516605000 |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 190 x 210 mm |
| Kokzon 4, boost: | 3000 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 83 cm |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 2 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 2, storlek (B x D): | 190 x 210 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 190 x 210 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Energieffektivitetsklass (köksfläkt): | A++ |
| Fläktbrusnivå (min): | 51 dB |
| Fläktbrusnivå (max): | 72 dB |
| Flexibel kokzon 1, storlek (B x D): | 390 x 210 mm |
| Antal fläkthastigheter: | 8 |
| Boost för flexibel kokzon 1: | 3700 W |
| Boost för flexibel kokzon 2: | 3700 W |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 390 x 210 mm |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 4 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg HOBD472D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026