Smeg KBTI9L4VN Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KBTI9L4VN (13 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg KBTI9L4VN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/13

IT
Cappa aspirante Istruzioni d’uso
EN
Exhaust hood Instruction of use
FR
Hotte Prescriptions d’emploi
DE
Dunstabzugshaube
Gebrauchsanweisung
PT
Exaustor Instruções para utilização
ES
Campana
extractora
Modo de empleo
NL
Afzuigkap Gebruiksaanwijzingen
SV
Köksfläkt Bruksanvisningar
DA
Emhætte Brugsanvisning
NO
Kjøkkenventilator Bruksanvisning
RU
Вытяжка Инструкция по эксплуатации
PL
Okap kuchenny Instrukcja obsługi
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KBTI9L4VN |
| Vikt: | 27100 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 49 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 1170 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 48 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Dimbar belysning: | Ja |
| Modell: | Väggmonterad |
| Färgtemperatur: | 5700 K |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 840 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 32900 g |
| Tryck (Pa): | 474 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Glass, Stainless steel |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 69 dB |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.38 W |
| Lampor: | 7.3 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 626 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | B |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Exhaust plats: | Övre |
| Belysningsposition: | Fram/bak |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 69 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 74 dB |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 55 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KBTI9L4VN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025