Smeg KSCB124X Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KSCB124X (12 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg KSCB124X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

Libretto d’ uso
IT
EN
FR
DE
NL
ES
PT
Instructions booklet
Mode d’emploi
Gebruiksaanwijzing
Folleto de instrucciones
Livro de utilização
Bedienungsanleitung
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KSCB124X |
| Vikt: | 27000 g |
| Bredd: | 1200 mm |
| Djup: | 672 mm |
| Höjd: | 295 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 44 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 1290 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 46 dB |
| Antal lampor: | 4 lampor |
| Antal filter: | 4 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Dimbar belysning: | Ja |
| Modell: | Inbyggd i taket |
| Färgtemperatur: | 4000 K |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 785 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 35000 g |
| Tryck (Pa): | 475 |
| Fettfilter typ: | Rostfritt stål |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 67 dB |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.49 W |
| Lampor: | 2.3 W |
| Ansluten effekt: | 285 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 645 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | C |
| Energiklass, fettfiltrering: | F |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 67 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 70 dB |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 56 dB |
| Boost-lägets luftutsugseffekt: | 787 m³/h |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KSCB124X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025