Smeg LBW109E Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LBW109E
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LBW109E (52 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg LBW109E eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LBW109E |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 78500 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 210 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Hand/wool, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Vikt inkl. förpackning: | 81500 g |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 12820 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 61 l |
| Dörr färg: | Krom |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 78 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.53 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 275 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LBW109E ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
