Smeg P1752X Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg P1752X (24 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg P1752X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

27
Contents
THESE INSTRUCTIONS AREVALIDONLY FORTHE DESTINATION COUNTRIES
WHOSE IDENTIFYING SYMBOLSARE INCLUDED ONTHE COVER OFTHIS
MANUAL.
INSTRUCTIONSFOR THEUSER:thesecontainuseradvice,thedescription
of thecontrols and thecorrect procedures for cleaning andmaintenance of
the appliance.
INSTRUCTIONSFOR THEINSTALLER:theseareintendedforthequalified
technicianwho mustinstalltheappliance,setitfunctioningandcarryout
an inspection test.
Further informationabout the productscan be found atwww.smeg.com
@
1.INSTRUCTIONSFORUSE..................................................... 28
2.SAFETYPRECAUTIONS........................................................ 30
3.ENVIRONMENTALCARE ....................................................... 32
4.DESCRIPTIONOFCONTROLS .............................................33
5.USINGTHE HOB ....................................................................34
6.CLEANINGANDMAINTENANCE.......................................... 38
7.POSITIONINGINTHECOUNTERTOP .................................40
8.ELECTRICALCONNECTION .................................................43
9.GASCONNECTION ................................................................44
10.ADAPTATIONTODIFFERENTTYPESOFGAS ...................46
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | P1752X |
| Bredd: | 725 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 40 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1650 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2550 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2550 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 4100 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 4100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1650 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Wok brännare läge: | Mitten |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1650 W |
| Wokbrännarens effekt: | 4100 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Vanlig |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg P1752X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026