Smeg PM3643D Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg PM3643D (51 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg PM3643D eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | PM3643D |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 13500 g |
| Bredd: | 55.9 mm |
| Djup: | 14.69 mm |
| Höjd: | 12.39 mm |
| Grill: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 750 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 2 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Certifiering: | IEC 825, EN60825-1, FDA 21 CFR 1040.10, 1040.11 |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 85 °C |
| Yta: | Glansigt |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Våglängd: | 1310 nm |
| Förvaringsfuktighet: | 5 - 90 procent |
| Typ av anslutning: | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet: | 1250 Mbit/s |
| Snabbstart: | Ja |
| Maximal-räckvidd: | 10000 m |
| Flexibel kokzon: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 90 procent |
| Antal faser: | 1 |
| Indikator för återstående tid: | Ja |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| SFP transceiver typ: | Vezel-optiek |
| Fiberoptisk kontakt: | LC |
| Fiberkabeldiametrar stöds: | 9/125 µm |
| Tx-effekt (min): | -10 dBmW |
| Tx-effekt (max): | -3 dBmW |
| Rx effekt (min): | -21 dBmW |
| Maximal spänning: | 3.3 V |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 610 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 15400 g |
| AC-inspänning: | 220 - 415 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 16 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 486 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Typ av spishäll: | Combi |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 2 |
| Kokzon 3, form: | Rektangulär |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 180 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rektangulär |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2100 W |
| Typ av ytskikt: | Glas |
| Kokzon 3, boost: | 3600 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 3700 W |
| Installation fack djup (min): | 482 mm |
| Installation fack djup (max): | 486 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 4100 W |
| Kokzon 4, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kokzon 4, boost: | 3600 W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 65 cm |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal boostrar: | 2 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Bridge-funktion: | Ja |
| Antal flexibla tillagningszoner: | 1 |
| Kombizon: | Ja |
| Kokzon 3, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, dubbel boost: | 3000 W |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 240 x 180 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Spillbricka: | Nej |
| Stop & Go-funktion: | Ja |
| Borttagbar grill: | Nej |
| Kantprofil: | Rak |
| Permanent detektering av kastrullstorlek: | Ja |
| Snabbval av effektnivå: | Ja |
| Typ av flexibel kokzon: | Smeg MultiZone |
| Boost för flexibel kokzon 2: | 3600 W |
| Flexibel kokzon 2, storlek (B x D): | 385 x 230 mm |
| Antal äggklockor: | 1 |
| Antal end cooking-timers: | 2 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Nej |
| Rökfritt: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg PM3643D ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026