Smeg RI96LSI Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg RI96LSI (68 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg RI96LSI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/68

USER MANUAL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RI96LSI |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 215000 g |
| Bredd: | 899 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 2050 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 342 kWh |
| Ismaskin: | Ja |
| Fryskapacitet: | 18 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Antal kompressorer: | 2 |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Ursprungsland: | Italien |
| Certifiering: | CE |
| Antibakteriellt fack: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Vikt inkl. förpackning: | 235000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | F |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Isbricka: | Ja |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Total kapacitet netto: | 556 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | ST-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 131 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 425 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg RI96LSI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026