Smeg SC372X-8 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SC372X-8 (44 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SC372X-8 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SC372X-8 |
| Färg på produkten: | Wit |
| Vikt: | 3000 g |
| Bredd: | 216.8 mm |
| Djup: | 216.8 mm |
| Höjd: | 302 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP66 |
| Monteringsverktyg: | Ja |
| Videoformat som stöds: | M-JPEG, MPEG4 |
| Vormfaktor: | Dome |
| Placeringsstöd: | Binnen & buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Monteringsmetod: | Muur |
| Videolägen som stöds: | 480p |
| Maximal upplösning: | 720 x 480 Pixels |
| Strömutgång (ampere): | 1.5 A |
| Minimal belysning: | 0.0007 Lux |
| Synfältsvinkel (FOV).: | 58.7 ° |
| Inbyggd hårddisk: | Nee |
| Video rörelsedetektering: | Ja |
| Brännvidd: | 3.3 - 99 mm |
| Certifiering: | FCC, EMC, EN |
| Analog signalformat: | NTSC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CCD |
| Digital zoom: | 10 x |
| Optisk zoom: | 30 x |
| Kamerans slutartid: | 1/120 - 1/60000 s |
| vitbalans: | Auto |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA) |
| Uppfyller branschstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Innermått (B x D x H): | 564 x 560 x 585 mm |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Stöder Windows: | Ja |
| Effektiv sensorupplösning: | 410000 Pixels |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 60 °C |
| Max 30 bilder per sekund: | 30 fps |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 2000\nWindows XP\nWindows Vista |
| Nätverksprotokoll som stöds: | HTTP, TCP, UDP, SMTP, UDP, FTP, ARP, DNS, DynDNS |
| Nätverksfunktioner: | Fast Ethernet |
| Kompositvideoutgång: | 1 |
| Signal-brusförhållande: | 50 dB |
| Power over Ethernet (PoE): | Nee |
| PTZ-kontroll: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 360 ° |
| Antal TV-linjer: | 540 |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Antal samtidiga användare (lokalt + nätverk): | 50 gebruiker(s) |
| Wifi: | Nee |
| AC-ingångsspänning: | 110-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 18 W |
| Drifttemperatur (TT): | -5 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 90 procent |
| Tiltvinkelområde: | -2 - 90 ° |
| F-nummer (relativ bländare): | 1.6 |
| Pre/post alarm buffert: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Effekt: | 3000 W |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 60 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SC372X-8 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026