Smeg SCB61GVX9 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SCB61GVX9 (34 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
34
Nedladdningar
1.154
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SCB61GVX9 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Grill: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | propan/butan |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Ugnens termostatområde: | 150 - 260 ° C |
| Antal hyllor: | 1 galler |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnens bruttokapacitet: | 79 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 79 l |
| Strömförbrukning (vanlig): | 1900 W |
| Grill styrka: | 1800 W |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1750 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 79 l |
| Totalt ugn: | 1900 W |
| Ugnström: | 1900 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Anslutningseffekt (gas): | 8100 W |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Material i hällstativ: | Emaljerad |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Antal ugnsnät: | 2 |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026