Smeg SCB90MFX9 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SCB90MFX9 (32 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg SCB90MFX9 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SCB90MFX9 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 75800 g |
| Bredd: | - mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Rotisserie: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.1 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Ugnens bruttokapacitet: | 115 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 724 x 418 x 371 mm |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 4000 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 126 l |
| Totalt ugn: | 3200 W |
| Normalkokning: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 1.29 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Termoelement skydd: | Ja |
| Hällskydd för spishäll: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Gastyp: | Butan / Propan |
| Antal ugnsnät: | 1 |
| Snabbplatta/-matlagningszon: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SCB90MFX9 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026