Smeg SCP108-8 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SCP108-8 (62 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg SCP108-8 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/62

65
Contents
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice, description of
the commands and the correct procedures for cleaning and maintenance
of the appliance.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these instructions are intended for
the qualified technician who must perform the installation, put it into
operation and test the appliance.
1.INSTRUCTIONS FOR USE.........................................................................66
2.SAFETY PRECAUTIONS............................................................................68
3.ENVIRONMENTAL RESPONSIBILITY........................................................70
4.GET TO KNOW YOUR OVEN......................................................................71
5.AVAILABLE ACCESSORIES.......................................................................72
6.USING THE OVEN......................................................................................79
7.COOKING WITH THE OVEN....................................................................... 95
8.CLEANING AND MAINTENANCE............................................................. 105
9.EXTRAORDINARY MAINTENANCE.........................................................117
10.INSTALLING THE APPLIANCE....................................................123.............
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SCP108-8 |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Effekt: | 3000 W |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 1800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 60 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SCP108-8 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026