Smeg SCV38X Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SCV38X (23 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
23
Nedladdningar
1.016
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SCV38X |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Roestvrijstaal |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 5700 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 520 mm |
| Höjd: | 388 mm |
| Nettoskatt: | 64 W |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Ljudnivå: | 65 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | C |
| Årlig-energiförbrukning: | 31.6 kWu |
| Förpackningens vikt: | 6700 g |
| Förpackningens bredd: | 653 mm |
| Djuppackning: | 190 mm |
| Förpackningshöjd: | 580 mm |
| Snäll: | Muurmontage |
| Motoreffekt: | 60 W |
| Avgasanslutningsdiameter: | 120 mm |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Maximal utsugskapacitet: | 255 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Afvoerend/recirculerend |
| Vätskedynamisk effektivitetsklass: | E |
| Ljuseffektivitetsklass: | C |
| Fettfilter effektivitetsklass: | C |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 45 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk häll: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gasspis: | 750 mm |
| Antal lampor: | 1 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | LED |
| Soort vetfilter: | Metaal |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 140 mm |
| Strömlampa: | 4 W |
| Avtagbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 2 stuk(s) |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Nuvarande: | 10 A |
| Vattentankens kapacitet: | 1 l |
| Avgasplats: | Boven |
| Filter som tål maskindisk: | Ja |
| Druk (Pa): | 302 |
| Justerbar termostat: | Ja |
| Innermått (B x D x H): | 568 x 550 x 380 mm |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A+++ tot D |
| Anti-geurfilter: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Effekt: | 1770 W |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Typ av timer: | Digital |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 23 l |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026