Smeg SE2773TC1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SE2773TC1 (15 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SE2773TC1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

Inhoudsopgave
63
1.GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN ___________________________________________64
2.WAARSCHUWINGEN VOOR DE VEILIGHEID_______________________________65
3.LEER UW KOOKPLAATKENNEN_________________________________________66
4.VOORDAT U DE OVEN IN GEBRUIK NEEMT_______________________________66
5.KOOKZONES ________________________________________________________ 67
6.BESCHRIJVING VAN DE BEDIENINGEN__________________________________68
7.GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT_________________________________________69
8.REINIGING EN ONDERHOUD___________________________________________73
9.PROBLEEMOPLOSSINGEN_____________________________________________ 73
10.INSTALLATIE_________________________________________________________ 74
INSTRUCTIES VOOR DE GEBRUIKER: hier vindt u de gebruiksaanwijzingen, de beschrijving van de
bedieningsorganen en de correcte handelingen voor het reinigen en onderhouden van het apparaat.
DE SYMBOLEN DIE GEBRUIKT WORDEN IN DEZE HANDLEIDING KUNNEN VERSCHILLEN VAN
DIEGENE DIE AANWEZIG ZIJN OP HET PRODUCT.
INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR: bestemd voor de gekwalificeerde technicus die moet
zorgen voor de installatie, de inwerkingstelling en het uittesten van het apparaat.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SE2773TC1 |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 770 mm |
| Djup: | 40 mm |
| Höjd: | 515 mm |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 8800 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 140 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 140 \ 210 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 2200 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1200 W |
| Stora brännare / kokzon: | 1800 W |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1400 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 2400 W |
| Precisionspenna: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Keramiska |
| Kokzon 3, boost: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 1200 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Sjudning |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 140 mm |
| Kokzon 3, storlek (B x D): | 170 x 265 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SE2773TC1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026