Smeg SER60S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SER60S (18 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg SER60S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

Index
1.INSTRUCTIONS FOR SAFE AND PROPER USE_______________22
2.POSITIONING OF HOB___________________________________24
3.ELECTRICAL CONNECTION______________________________26
4.GAS CONNECTION______________________________________27
5.ADAPTATION TO DIFFERENT TYPES OF GAS_______________29
6.FINAL OPERATIONS_____________________________________32
7.USING THE HOB________________________________________34
8.CLEANING AND MAINTENANCE ___________________________37
THESE INSTRUCTIONS ARE VALID ONLY FOR END USER COUNTRIES WHOSE
IDENTIFICATION SYMBOLS APPEAR ON THE COVER OF THIS MANUAL.
INSTRUCTIONS FOR THE INSTALLER: these are for the qualified
technicianwho must carry out a suitable check of the gas system,
install the appliance, set it functioning and carry out an inspection test.
INSTRUCTIONS FOR THE USER: these contain user advice,
description of the commands and the correct procedures for cleaning
and maintenance of the appliance.
21
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SER60S |
| Bredd: | 600 mm |
| Höjd: | 0 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Sjudning |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3900 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1650 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2550 W |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Wokbrännarens effekt: | 3900 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SER60S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026