Smeg SF4301MX Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SF4301MX (43 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SF4301MX eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4301MX |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 35800 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | 450 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Ångkokning: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 250 ° C |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Snabb värme: | Ja |
| Timerlägen: | End cooking time, Timer |
| Innermått (B x D x H): | 462 x 407 x 212 mm |
| Snabbstart: | Nej |
| Smart matlagningsfunktion: | Nej |
| Flerstegsmatlagning: | Nej |
| Pekguide: | Nej |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 39000 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 40 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 15 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 447 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Mikrovågsugnens stryka: | 1000 W |
| Ansluten effekt: | 3300 W |
| Grill styrka: | 1500 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 50 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 445 mm |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 4 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
| Mjukstängande lucka: | Nej |
| Löstagbar ugnslucka: | Nej |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Stektermometer: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Demohandledningsläge: | Ja |
| Antal äggklockor: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SF4301MX ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026