Smeg SF4604WMCNR Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SF4604WMCNR (11 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg SF4604WMCNR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/11

Consigli e suggerimenti per un perfetto allineamento
Tips & tricks for a perfect alignment
DOLCE STIL NOVO
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF4604WMCNR |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 41700 g |
| Bredd: | 454 mm |
| Djup: | 597 mm |
| Höjd: | 548 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Ugnsstorlek: | Liten |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 250 ° C |
| Självrengörande: | Ja |
| Konvektionskraft: | 1400 W |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Timerlägen: | End cooking time, Timer |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Lägsta temperatur (konvektion): | 30 ° C |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | TFT |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 45100 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 40 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Hyllor material: | Metall |
| Ström: | 14 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 500 mm |
| Installationsfack, höjd: | 447 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Lampor: | 40 W |
| Mikrovågsugnens stryka: | 1000 W |
| Ansluten effekt: | 3100 W |
| Grill styrka: | 2000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 40 l |
| Totalt ugn: | 3100 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | - kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Svart |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Avfrostning program mängd: | 2 |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Nej |
| Effekt, undre värmare: | 1000 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 0 mm |
| Turbo-läge: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SF4604WMCNR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026