Smeg SF64M3PZS Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SF64M3PZS (8 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg SF64M3PZS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

1
2
3
4
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SF64M3PZS |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 38300 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 571 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 95.1 |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 250 ° C |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Antal hyllor: | 5 galler |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Snabb värme: | Nej |
| Timerlägen: | Timer |
| Innermått (B x D x H): | 460 x 412 x 331 mm |
| Maximal temperatur (konvektion): | 250 ° C |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 65 l |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Grill styrka: | 1700 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Precisionspenna: | Ja |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 65 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Nej |
| Antal galler: | 1 |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emaljerad stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.78 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Nej |
| 99-minuterstimer: | 90 min |
| Antal tillagningsprogram: | 8 |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Klar larm: | Ja |
| Grill, hela ytan + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Effekt, övre värmare: | 1000 W |
| Effekt, undre värmare: | 1100 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SF64M3PZS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026