Smeg SFP6401TVN1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SFP6401TVN1 (52 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg SFP6401TVN1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SFP6401TVN1 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 37300 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 509 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.68 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Timerlägen: | Timer |
| Innermått (B x D x H): | 460 x 425 x 360 mm |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Vikt inkl. förpackning: | 40900 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 70 l |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Uppe till höger/vänster |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 70 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emalj |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 1.09 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Antal tillagningsprogram: | 10 |
| Skyddar mot fingeravtryck: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SFP6401TVN1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026