Smeg SI3633B Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI3633B (15 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI3633B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

FRGUIDE D’INSTALLATION ET D’UTILISATION
ENGUIDE TO INSTALLATION AND USE
ESMANUAL DE INSTALACIÓN Y UTILIZACIÓN
PTMANUAL DE INSTALAÇÃO E UTILIZAÇÃO
DEEINBAU- UND BETRIEBSANLEITUNG
Table de cuisson
Cooking hob
Placa de cocción
Placa de cozinha
Kochfeld
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI3633B |
| Bredd: | 580 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 64 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Effekt: | 7200 W |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 3 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 3 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 160 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Extra stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 210 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 280 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1250 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1850 W |
| Stora brännare / kokzon: | 2400 W |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3600 W |
| Typ av ytskikt: | Keramiska |
| Lätt att rengöra: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI3633B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026