Smeg SI964NM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SI964NM (28 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg SI964NM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SI964NM |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 12000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 60 mm |
| Förpackningens bredd: | 665 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Ramtyp: | Omslutande ram |
| Ramfärg: | Svart |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Snabbstart: | Ja |
| Antal faser: | 3 |
| Indikator för återstående tid: | Nej |
| Skydd mot oavsiktlig start: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 575 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13500 g |
| AC-inspänning: | 220 - 415 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 / 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Nej |
| Ström: | 33 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 482 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 230 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 160 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 160 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 230 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 1400 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Kokzon 1, boost: | 3000 W |
| Kokzon 4, boost: | 1400 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Klar larm: | Nej |
| Bridge-funktion: | Nej |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Stop & Go-funktion: | Nej |
| Snabbval av effektnivå: | Nej |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
| Automatisk inställning för kastrullstorlek: | Ja |
| Indikator för minsta kastrulldiameter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SI964NM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026