Smeg SIB2741D Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg SIB2741D (16 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.201
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SIB2741D |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 11800 g |
| Bredd: | 750 mm |
| Djup: | 510 mm |
| Höjd: | 56 mm |
| Förpackningens bredd: | 835 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Snabbstart: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 575 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 14000 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Antal spänningsnivåer: | 9 |
| På / av-knapp: | Ja |
| Ström: | 32 A |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 480 mm |
| Barnsäkert: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 160 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 160 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 230 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 230 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1850 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 2300 W |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Alarm: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1700 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Sjud brännare / kokzon diameter: | 160 mm |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 210 mm |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 3000 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7200 W |
| Anslutningseffekt (gas): | - W |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Dominohäll: | Nej |
| Spisens bredd, storlek: | 75 cm |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal boostrar: | 4 |
| Integrerad huva: | Nej |
| Bridge-funktion: | Nej |
| Boost till kokzon/gasbrännare för sjudning: | 2100 W |
| Boost till normal kokzon/gasbrännare: | 3000 W |
| Funktion för kokningskontroll: | Nej |
| Stop & Go-funktion: | Nej |
| Hob²Hood-funktion: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026