Smeg SOP6101S2N Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SOP6101S2N (43 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg SOP6101S2N eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SOP6101S2N |
| Färg på produkten: | Black, Stainless steel |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 41900 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 597 mm |
| Höjd: | 592 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.15 m |
| Snäll: | Blender voor op aanrecht |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Ja |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal hastigheter: | 2 |
| Tillgångar: | 300 W |
| Innehåll behållare/burk: | 0.8 l |
| På / Av knapp: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.09 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Ugnens termostatområde: | 30 - 280 ° C |
| Vattentankens kapacitet: | 0.8 l |
| Självrengörande: | Ja |
| Konvektionskraft: | 2000 W |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Snabb värme: | Ja |
| Pulsfunktion: | Ja |
| Knivmaterial: | Roestvrijstaal |
| Vätskenivåindikator: | Ja |
| Säkerhetsbrytare: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Vikt inkl. förpackning: | 45500 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Rengöringstyp: | Pyrolytisk |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Installationsfack, höjd: | 585 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Grill styrka: | 1800 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 68 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 583 mm |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.68 kWh |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 11 |
| Ugnens matlagningsmetod: | Kombiångugn |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 4 |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Ja |
| Effekt, undre värmare: | 1200 W |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Övervärme, undervärme, fläkt + varmluft (turboläge): | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 554 mm |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 2.45 MJ |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SOP6101S2N ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026