Smeg SRV564X1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SRV564X1 (20 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg SRV564X1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Inhoudsopgave
1.VEILIGHEIDS- EN GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN_____________122
2.PLAATSING VAN HET BOVENBLAD_______________________124
3.ELEKTRISCHE AANSLUITING____________________________126
4.GASAANSLUITING_____________________________________ 127
5.REGELING VAN HET GAS_______________________________129
6.LAATSTE HANDELINGEN________________________________133
7.GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT__________________________135
8.REINIGING EN ONDERHOUD____________________________139
DEZE INSTRUCTIES ZIJN ALLEEN GELDIG VOOR DE LANDEN VAN BESTEMMING
WAARVAN DE IDENTIFICATIESYMBOLEN OP DE VOORZIJDE VAN DEZE HANDLEIDING
STAAN.
INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR: zijn bestemd voor de
gekwalificeerde technicusdie de gasinstallatie moet controleren en de
installatie, de inbedrijfstelling en de keuring van het apparaat moet
uitvoeren.
INSTRUCTIES VOOR DE GEBRUIKER: geven gebruiksadviezen,
beschrijving van de bedieningen en de juiste reinigings- en
onderhoudswerkzaamheden voor het apparaat.
121
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SRV564X1 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Ramfärg: | Rostfritt stål |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1050 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1650 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1650 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 3300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1650 W |
| Typ av ytskikt: | Rostfritt stål |
| Wok brännare läge: | Vänster |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SRV564X1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026