Smeg SRV864AOGH Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SRV864AOGH (28 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg SRV864AOGH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SRV864AOGH |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Nej |
| Vikt: | 12200 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 30 mm |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 4 |
| Säkerhetsventil: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Produktens färg: | Antracit |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 550 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 13600 g |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Installationsfack, bredd: | 555 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Vanlig |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Sjuda brännare / kokzon: | 1100 W |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 3300 W |
| Stora brännare / kokzon: | 1700 W |
| Manöverplats: | Framsida |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 3300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1050 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1650 W |
| Extra stor hög hastighet brännare / kokzon: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1650 W |
| Typ av ytskikt: | Emaljerad |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Installation fack djup (min): | 478 mm |
| Installation fack djup (max): | 482 mm |
| Anslutningseffekt (gas): | 7800 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Spisens bredd, storlek: | 60 cm |
| Integrerad huva: | Nej |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SRV864AOGH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026