Smeg TR103IBL2 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Smeg TR103IBL2 (31 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 12 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
31
Nedladdningar
1.077
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TR103IBL2 |
| Produkttyp: | Spis med ugn |
| Vikt: | 1214 g |
| Bredd: | 1000 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 5 |
| Förpackningens bredd: | 1060 mm |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 3 |
| Självrengörande: | Nej |
| Ursprungsland: | Italien |
| Ugn 3 långsam tillagning: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 1331 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 61 l |
| Lamptyp: | halogen |
| Barnsäkert: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2300 W |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Ugn 2, storlek: | Stor |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 84 l |
| Ugn 2, grill: | Nej |
| Ugn 2, invändig lampa: | Ja |
| Stektermometer: | Nej |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Ugnstimer: | Ja |
| Infällbara vred: | Nej |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Ugn 3, storlek: | Liten |
| Ugn 3, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 3, nettokapacitet: | 36 l |
| Ugn 3, vanlig tillagning: | Nej |
| Ugn 3, grill: | Ja |
| Ugn 3, dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugn 3, invändig lampa: | Ja |
| Ugn 3, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Ugn 3, Antal paneler med glasdörrar: | 1 |
| Ugn 3, effekt: | 2700 W |
| Ugn 3, Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Ugn 3, upptiningsfunktion: | Nej |
| Ugn 3, Antal funktioner: | 1 |
| Ugn 3, Toppvärme: | Nej |
| Ugn 3, Topp, botten och fläkt: | Nej |
| Ugn 3, Bottenvärme: | Nej |
| Ugn 3, Basvärme och fläkt: | Nej |
| Ugn 3, konvektionstillagning: | Nej |
| Ugn 3, varmhållningssystem: | Nej |
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026