Smeg TR103IP2 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg TR103IP2 (31 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg TR103IP2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TR103IP2 |
| Produkttyp: | Spis med ugn |
| Vikt: | 121400 g |
| Bredd: | 1000 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Antal funktioner: | 5 |
| Förpackningens bredd: | 1060 mm |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Nej |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 3 |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 95.1 |
| Självrengörande: | Nej |
| Övervärme: | Nej |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal hyllor: | 1 galler |
| Snabb värme: | Nej |
| Grill med fläkt: | Nej |
| Ugn 3 långsam tillagning: | Nej |
| Lutande grill: | Ja |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 133100 g |
| Eco-läge: | Ja |
| Wok brännare: | Nej |
| Ugnens bruttokapacitet: | 70 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 61 l |
| Cool dörr: | Ja |
| Lamptyp: | halogen |
| Strömkabel ingår: | Ja |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Ström: | 43 A |
| Barnsäkert: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 130 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 270 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Kastrullavkänning: | Ja |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2300 W |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Invändigt ytskikt: | Emalj |
| Ugnens matlagningsmetod: | Fläktassisterad |
| Bottenvärme: | Nej |
| Grill, hela ytan: | Nej |
| Hällskydd för spishäll: | Nej |
| Grillhäll: | Nej |
| Enkel att rengöra (häll): | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 3 |
| Teleskophyllor: | Ja |
| 3D-varmluft: | Nej |
| Långsam tillagning: | Nej |
| Ugn med varmhållningsfunktion: | Nej |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugn 2, storlek: | Stor |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 84 l |
| Ugn 2, grill: | Nej |
| Ugn 2, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Ugn 2, Antal hyllor: | 4 galler |
| Ugn 2, invändig lampa: | Ja |
| Wok-ring: | Nej |
| Material i ugnens dörr: | Glas |
| Ugnstimer: | Ja |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 210 mm |
| Pizzatillagningsfunktion: | Nej |
| Infällbara vred: | Nej |
| Grillfunktion med fläkt: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Ugn 2, Antal paneler med glasdörrar: | 2 |
| Ugn 2, material i dörr: | Glas |
| Ugn 2, Teleskophyllor: | Nej |
| Ugn 2, katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Grillning med öppen lucka: | Nej |
| Katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Halv grill: | Nej |
| Gaskonverteringssats: | Nej |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Övre och nedre uppvärmning (ugn 2): | Ja |
| Undervärme och fläkt: | Nej |
| Teppanyakihäll: | Nej |
| Ugn 2, upptiningsfunktion: | Nej |
| Ugn 3, storlek: | Liten |
| Ugn 3, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 3, nettokapacitet: | 36 l |
| Ugn 3, vanlig tillagning: | Nej |
| Ugn 3, grill: | Ja |
| Ugn 3, invändig lampa: | Ja |
| Ugn 3, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Ugn 3, Antal paneler med glasdörrar: | 3 |
| Ugn 3, katalytiska höljen på sidoväggar: | Nej |
| Ugn 3, Teleskophyllor: | Nej |
| Ugn 3, material i dörr: | Glas |
| Basvärme och fläkt: | Ja |
| Ugn 3, Antal hyllor: | 1 galler |
| Ugn 2, Antal funktioner: | 1 |
| Ugn 2, rotisserie: | Nej |
| Ugn 2, återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, Långsam tillagning: | Nej |
| Ugn 2, varmhållningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, halv grill: | Nej |
| Ugn 2, Grillfunktion med fläkt: | Nej |
| Ugn 2, Toppvärme: | Nej |
| Ugn 2, Bottenvärme: | Nej |
| Ugn 3, Grillfunktion med fläkt: | Nej |
| Ugn 2, ångkokning: | Nej |
| Ugn 2, Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Ugn 3, upptiningsfunktion: | Nej |
| Ugn 3, Antal funktioner: | 1 |
| Ugn 3, Toppvärme: | Nej |
| Ugn 3, Topp, botten och fläkt: | Nej |
| Ugn 3, Bottenvärme: | Nej |
| Ugn 3, Basvärme och fläkt: | Nej |
| Ugn 3, konvektionstillagning: | Nej |
| Ugn 3, varmhållningssystem: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg TR103IP2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026