Smeg TR90IP2 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg TR90IP2 (46 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg TR90IP2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/46

IT
WARRANTY
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTIE
GARANTÍA
GARANTIA
GUARANTEE
GARANTI
GARANTI
SV
GWARANCJA
EN
FR
BE-FR
BE-NL
DE
NL
ES
PT
PL
ZA
GARANZIA
DA
TAKUU
GARANTI
FI
NO
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TR90IP2 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 97700 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Ja |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 1.21 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Ugnens termostatområde: | 50 - 260 ° C |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Italien |
| Antal bakplåtar: | 2 |
| Förvaringsfack: | Ja |
| Överhettningsskydd: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Lutande grill: | Ja |
| Automatisk avstängning av ugnen: | Ja |
| Produktens färg: | Gräddfärgad |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Eco-läge: | Ja |
| Ugnens nettokapacitet: | 115 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | halogen |
| Material, hölje: | Glass, Metal |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Tittfönster: | Ja |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Antal fläktar: | 2 fläkt/-ar |
| Grill styrka: | 2900 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 5 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Central |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 180 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Vänster bak |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 210 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 270 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2300 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1300 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.98 kWh |
| Kokzon 3, boost: | 3000 W |
| Kokzon 2, boost: | 3000 W |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 10600 W |
| Kokzon 1, boost: | 1400 W |
| Kokzon 4, boost: | 1400 W |
| Boost-funktionen: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 2300 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | Elektrisk |
| Handtagets färg: | Krom |
| Bakplåt 1, djup: | 20 mm |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Enkel att rengöra (häll): | Ja |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Funktion för forcerad kylning: | Ja |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugnens invändiga ytbehandling: | Emalj |
| Förvaringsutrymmets placering: | Botten |
| Typ av förvaringsutrymme: | Förvaringslåda |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Material i ugnens dörr: | Glas/metall |
| Diameter på platta/tillagningsyta 5: | 210 mm |
| Effekt, övre värmare: | 1200 W |
| Effekt, undre värmare: | 1700 W |
| Kokzon 5, boost: | 3000 W |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Energiförbrukning (forcerad konvektion): | 3.53 MJ |
| Kontrollpanelens material: | Metall |
| Halv grill: | Ja |
| Grillning med stängd lucka: | Ja |
| Material i förvaringsutrymmets dörr: | Metall |
| Bakplåt 2, djup: | 40 mm |
| Undervärme och fläkt: | Ja |
| Grillens ytbeläggning: | Förkromad |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg TR90IP2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026