Smeg U8C082DF Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg U8C082DF (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg U8C082DF eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

1
EN
Installation Instruction
Wa
rning!llation, Be g wh ieforproceedinitnsta rd ea
th
e s i in the Ur .afetynformationseManual
DE Montageanweisung
Ac
htung! Lesen Sie vor d Ie Beginnernstallation di
Sicher
heitshinweise ebrauchsanweisung.in d Ger
FR Instructions d’installation
At
tention! Veuillez lire l c de esonsignessécurité
que
contient la Notice dn avt r ’utilisatioand’installe
l’
appareil.
IT Istruzioni di installazione
At
tenzionero! Prima di pcedere ae, llnsll’itaazion
legger
e iza c lestruzioni di sicurezontenute nel
Libret
to Istruzioni.
DA Installationsvejledning
Vi
gtigt! L b ir væsrugsanvisningensnstruktionee-
dr
ørendikedinstallationee skerh, før n .påbegyndes
PT Instruções de instalação
Aten
çãcoo! Antes de ntinuar a , as instalaçãoleia
infor
maessegurançnuade Utilizadoçõ de a no Mal r.
ES Instrucciones de instalación
¡Aten
ción! Antes de realizar la , a instalaciónlela
infor
mación de d l Mal d segudaridenuael usuario.
NL Installatie-instructies
Wa
arschuwing!eiligheidsinfo Ls de veermatie in de
gebr
uikerg vt u shandleidinoordamet i densllatieta
begint
.
BG
CS Pokyny k instalaci
EL
ET Paigaldusjuhis
Hoiatu
s! Enne paigaldamist lugege i läbkasutusju-
hendi
s o.olevadhutusjuhised
FI Asennusohjeet
Va
roitus! E knnenuin aloitat asennuksen, lue käyt-
tö
ohjeellisuusohjeet.n tsisältämäturva
HR Upute za instalaciju
info
rmacijUputame u a za u.porabu
HU Üzembe helyezési útmutató
ly
ezéssel, olvassa el a biztonsági it a nformációka
felhasználó
i kézikönyvben.
LT
LV
NO Monteringsanvisning
Advarikinfoansel! L seskerhetsrmasjonene i bruks-
visningegynnen før du ber installasjonen.
PL
RO
torului.
RU
SK Pokyny na inštaláciu
SL Navodila za namestitev
Opozoriloedvijo! Pr evanadaljnjem z namestit p-re
berite va na v voa u.arnostnavodilnadilih zporabo
SQ Udhëzime Instalimi
Pm! Pp saralajmëriërarae të kryeni linstalimin,exo-
ni të dt e së në hënasiguriManualin e Përdorimit.
SR
SV Installationsanvisningar
Varning!äsäk L serhetsanvisningarna i bruksanvis-
ningen innan du forätter med insttsallationen.
TR
UK
AR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | U8C082DF |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 34500 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 547 mm |
| Höjd: | 819 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 185 kWh |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 630 mm |
| Fryskapacitet: | 2.6 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Ursprungsland: | Ungern |
| Kylsystem: | Statiskt |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 35800 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 8.2 h |
| AC-inspänning: | 230 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | F |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 2 |
| Apparatens placering: | Underbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Total kapacitet netto: | 111 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 890 mm |
| Frys - Antal hyllor: | 1 |
| Fryskapacitet netto.: | 16 l |
| Kylkapacitet netto: | 94 l |
| Positionering på marknaden: | Minibar |
| Bredd med öppen dörr: | 777 mm |
| Displayens placering: | Insida |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg U8C082DF ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026