Smeg WDF147XS Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WDF147XS
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WDF147XS (30 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg WDF147XS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

WASHER-DRYER
INSTRUCTION MANUAL EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDF147XS |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Antal torkprogram: | 6 |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Intensive/outdoor, Mix, Quick, Sport |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9400 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.19 kWh |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 238 kWh |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 99 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 4.76 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 47 l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 390 min |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 1052 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 19800 l |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WDF147XS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026