Smeg WHTC614DSIT Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WHTC614DSIT
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WHTC614DSIT (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg WHTC614DSIT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

WHTC614DSIT
D
64
63:1736
ABCDEFG
71
ABCD
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WHTC614DSIT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 450 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Motor: | Borstlös |
| Sladdlängd: | 1.4 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 197 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 64 kWh |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Lingerie, Hygiene/anti-allergy, Blouse/shirt, Cotton, Eco, Wool, Jeans/denim, Quick, Sport, Steam, Synthetics, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Energiklass: | D |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 49 l |
| Dörr färg: | Silver, White |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 71 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 36 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.644 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 170 ° |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WHTC614DSIT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026