Snom D785N Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Snom D785N (6 sidor) i kategorin Telefon. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Snom D785N eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/6

V:11/16/2025-1
ConnectingyourBusiness
D785/D785N
Bluetooth
(
µ
ό
νο
D785)
θ
ύ
ρα
USB
Powerover
Ethernet
(PoE)
IPv6
και
IPv4
Gigabit
Ethernet
Υ
π
οστ
ή
ριξη
µ
ον
ά
δων
ε
π
έ
κτασης
Συ
µ
βατ
ά
κεφαλ
ό
φωνα
SmartDisplay
Ασφ
ά
λεια
(TLS&SRTP)
OpenVPN
Ή
χος
HD
Η
ε
π
ό
µ
ενη
γενι
ά
του
VoIP
Το
τηλ
έ
φωνο
IPDeskD785,
ε
ί
ναι
διαθ
έ
σι
µ
ο
σε
µ
α
ύ
ρο
και
λευκ
ό
,
διαθ
έ
τει
την
υψηλ
ό
τερη
π
οι
ό
τητα
και
αισθητικ
ή
χ
ά
ρη
στη
κο
µ
ψ
ή
σχεδ
ί
αση
του
,
αλλ
ά
και
µ
εγ
ά
λη
έ
γχρω
µ
η
οθ
ό
νη
υψηλ
ή
ς
αν
ά
λυσης
,
ό
π
ως
και
δευτερε
ύ
ουσα
οθ
ό
νη
για
π
ρογρα
µµ
ατισ
µ
ό
των
π
λ
ή
κτρων
λειτουργ
ί
ας
του
.
Χ
ά
ρη
στη
τεχνογνωσ
ί
α
«MadeinGermany»,
η
π
οι
ό
τητα
ή
χου
υψηλ
ή
ς
ευκρ
ί
νιας
HD
ε
ί
ναι
στα
καλ
ύ
τερα
της
.
Με
την
τεχνολογ
ί
α
Bluetooth
δ
ί
νεται
η
δυνατ
ό
τητα
ασ
ύ
ρ
µ
ατης
σ
ύ
νδεσης
κεφαλ
ό
φωνων
.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Snom |
| Kategori: | Telefon |
| Modell: | D785N |
| Produkttyp: | IP-telefon |
| Vikt: | 750 g |
| Bredd: | 230 mm |
| Djup: | 205 mm |
| Höjd: | 90 mm |
| Skärm diagonal: | 4.3 " |
| Volymkontroll: | Digital |
| Telefonbokskapacitet: | 10000 poster |
| röstigenkänning: | G.711Mu, G.711a, G.722, G.726, G.729ab |
| Antal programmerbara knappar: | 6 |
| Enhetslås: | Ja |
| Typ av WAN-anslutning: | RJ-45 |
| Ethernet-kabel: | Ja |
| Bakgrundsbelyst skärm: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 2 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | -10 - 45 % |
| Fuktighet (förvaring): | 5 - 95 % |
| Vidarekoppling: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | HTTPS, SRTP, SSL/TLS |
| Kabel inkluderad: | LAN (RJ-45) |
| Samtal väntar: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Högtalartelefon: | Ja |
| Displaytyp: | TFT |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Snabbuppringning: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3af |
| Inbyggd telefonsvarare: | Ja |
| Namn och uppringnings-ID: | Ja |
| Återuppringning: | Ja |
| Klarar konferenssamtal: | Ja |
| Pausat samtal: | Ja |
| Handenhet typ: | Trådbunden telefonlur |
| Antal linjer: | 12 linjer |
| AC-adapter, nätspänning: | 5 V |
| Antal medföljande handenheter: | 1 styck |
| Ringpark: | Ja |
| Upptagning av samtal: | Ja |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF)-lägen: | In-band, Out-of band, SIP info |
| Stör ej funktion: | Ja |
| Talaktivitetsdetektering: | Ja |
| Expansionsmodul stöd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Snom D785N ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Telefon Snom Manualer
2 April 2026
30 Januari 2026
25 Januari 2026
25 Januari 2026
25 Januari 2026
24 Januari 2026
24 Januari 2026
15 Oktober 2025
15 Oktober 2025
7 September 2024
Telefon Manualer
Nyaste Telefon Manualer
2 April 2026
27 Mars 2026
26 Mars 2026
16 Mars 2026
14 Mars 2026
13 Mars 2026
4 Mars 2026
19 Oktober 2025
17 Oktober 2025
13 Oktober 2025