Steelseries Arctis 1 Bruksanvisning
Steelseries Headset Arctis 1
Läs gratis den bruksanvisning för Steelseries Arctis 1 (44 sidor) i kategorin Headset. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Steelseries Arctis 1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

ARCTIS 1
WIRELESS
PRODUCT INFORMATION GUIDE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Steelseries |
| Kategori: | Headset |
| Modell: | Arctis 1 |
| Produkttyp: | Headset |
| Volymkontroll: | Digital |
| Rekommenderad användning: | Spela |
| Impedans: | 32 Ω |
| Mikrofontyp: | Bommikrofon |
| USB-anslutning: | Nej |
| Kabelfärg: | Svart |
| Hopfällbar: | Ja |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 3 % |
| Mikrofonfrekvens: | 100 - 10000 hz |
| Brusreducerande mikrofon: | Ja |
| Kabellängd: | 3 m |
| Produktens färg: | Svart |
| Bärstil: | Huvudband |
| 3,5 mm kontakt: | Ja |
| Headset-typ: | Mono |
| 2,5 mm kontakt: | Nej |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Bluetooth: | Nej |
| Mikrofon känslighet (utnivå): | -38 dB |
| Typ av örondel: | Omslutande |
| Hörlurarnas frekvens: | 20 - 20000 hz |
| Hörlurarkänslighet: | 100 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Steelseries Arctis 1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Headset Steelseries Manualer
31 Augusti 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
20 Juli 2025
Headset Manualer
Nyaste Headset Manualer
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
28 Mars 2026
21 Mars 2026
21 Mars 2026
19 Mars 2026
17 Mars 2026
9 Mars 2026